P L U S A B I T   Fórumok – v1.21.20
 [Re: Hír] nVidia a Kyro II-ről 2001/04/07 19:18  [#0] 

Parci

Ugyan nem mai hír, de mivel eddig nem említettük, most pótoljuk. Egy - a nagy cégek által bevett - elég undorító dologról van szó. A napokban kiszivárgott (talán nem véletlenül?) egy nVidiás "belső használatra kiadott" dokumentum, amely arra tanította a lelkes olvasókat, hogy miért rossz a Kyro II-es kártya/chip. Semmi másra, erre viszont nagyon.

Nem döntünk itt el semmit, egy ilyen dolgon nincs is mit eldönteni. Az azonban biztos, hogy ha egy cég nem a saját termékét dicséri, hanem egy konkurens terméket tapos, akkor abban túl sok konstruktivizmus nincsen. Egyszerűen rosszindulatú, és a nyilvánvaló piaci fölényét használja fel a konkurencia eltaposására. Láttunk már erre példát a Microsoft-nál is, de valószínűleg rengeteg más cégnél is láthattunk volna, ha kikerülnek ezek a dokumentumok. Többnyire nem kerülnek ki. Most mégis. Éljen a fogyasztói társadalom!

A felhozott "vádak"? Egy régi technológia turbósított verziója, nem GPU, nem tökéletesek a driver-ek, nem kifejezetten DirectX 8-hoz készült chip, stb. Rengeteg ponton vitába lehet szállni ezekkel az érvekkel pro és kontra (inkább kontra :)). Ezt megtehetitek a fórumunkban (ahol jövő hét vasárnapján újabb rituálé keretei között ezúttal egy GeForce3 chip-et áldozunk az isteneknek), kíváncsiak vagyunk minden véleményre.

A "prezentáció" képeit és némi kommentárt a SavageNews-on találtok.

 
  Parciválasza üzenetére 2001/04/07 19:20  [#1] 


Parci of PLUSABIT

Mivel olyan lusták vagytok :), elindítom én a topic-ot.
Szerintem az érvek jórésze hülyeség, nem érv, és nem is érv célból születtek :).

MAthlon/Forums/PLUSABIT 4EVER!

Előzmény: Utózmány: StarFist – 2001/04/09 07:59

  StarFistválasza Parci üzenetére 2001/04/09 07:59  [#2] 


Újonc

Teljesen mindegy mit hőzöng az Nvidia. A 3dfx fanatikusok jó része úgysem fog Nvidiás kártyeszt választani. A Kyro fő vásárlói rétege ők lesznek majd (ócsó oszt' jó). Ez nem sok, de valahonnan el kell indulni (jó, én speciel ATI Radeont veszek majd, de ez nem probléma, mert mindig is szerettem elkülönülni a csordától-meg egyébként is szeretem a technológiai szupermáciát, ha az nem Nvidia...és nem utálom az Nvidiát:)))).

Előzmény: Parci – 2001/04/07 19:20 Utózmány: Parci – 2001/04/11 19:47

  Parciválasza StarFist üzenetére 2001/04/11 19:47  [#3] 


Parci of PLUSABIT

Ezért van neked is V3-3500-am :).
És lesz Kyro II-m, ha csinálnak VIVO-szerű verziót.

MAthlon/Forums/PLUSABIT 4EVER!

Előzmény: StarFist – 2001/04/09 07:59 Utózmány:

Copyright ©, 2000 by Balog Márton és Szőts Dávid. Minden jog fenntartva!